Grupy >> Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza >> Forum >> Społecznościowa zrzutka na tomik poetycki
Autor Wypowiedź
Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza oraz księgarnie Tajne Komplety ruszają z nowym pomysłem na finansowanie książek poetyckich. Na portalu polakpotrafi.pl, opierającym się na zasadach społecznego finansowania, rzuciliśmy na pierwszy ogień „Wyrazy uznania” Piotra Janickiego. Książka nie otrzymała dotacji MKiDN w 2013, dlatego szukamy nowych rozwiązań dla funkcjonowania niezależnych działań wydawniczych. Portal polakpotrafi.pl umożliwia takie działania. Teraz wszystko zależy od Was.

Jeżeli społeczne finansowanie okaże się skutecznym rozwiązaniem na finansowanie działalności wydawniczej, nic nie stanie na przeszkodzie, aby wydawać w ten sposób więcej dobrych książek poetyckich, które z różnych powodów nie miały szansy ujrzeć światła dziennego.

W ramach społecznościowego finansowania autorom możemy zaoferować: redakcję, korektę książki; przygotowanie do druku w ciekawej formie wydawniczej, druk; kolportaż za pośrednictwem księgarń Tajne Komplety oraz wprowadzenie książki do dystrybucji ogólnopolskiej, jak również dystrybucję książek za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl (sami darczyńcy są już przecież pierwszymi klientami); promocję w mediach, udział w spotkaniach autorskich... Pierwsza książka, którą chcielibyśmy wydać w ramach społecznego finansowania, są „Wyrazy uznania” Piotra Janickiego.

Więcej szczegółów:

http://polakpotrafi.pl/projekt/ksiazka-piotra-janickiego?utm_source=index

http://fundacja-karpowicz.org/polak-potrafi-ksiazka-piotra-janickiego-wyrazy-uznania/

Się poleca!

16 marca 2014, 20:19:00
dlaczego? dlaczego nawet w literaturze tylko kasa i o kasę? jest teraz tyle, niemal bezpłatnych sposobów na promocję dobrej sztuki piśmienniczej. dlaczego tylko książka ma moc? dlaczego bywa celem nadrzędnym? nigdy tego nie ogarnę...

16 marca 2014, 20:25:04
Oto Mierzwa wyrasta na pioniera nieuchronnej rewolucji ekonomicznej w poezji polskiej. Koniec z dotacjami, jebać ministerstwa! Oddolny fundraising, czyli żulerka! Natomiast jest pewien problem techniczny: czy uda się wydębić hajs "na gębę"?

Ja bym wsparł książkę, ale jakbym ją zobaczył. Inaczej trudno by mi było wejść w rolę donatora. Tym niemniej życzę powodzenia.

A Twoja uwaga Kasiu, rzekłbym, symptomatyczna dla ustroju w którym żyjemy. Taa, prawdziwa sztuka to tylko za darmo, nie chce mi się nawet rozmawiać z tym komunałem i też "nigdy tego nie ogarnę".

16 marca 2014, 20:34:52
Szukamy środków na wydanie analogowe, papierowe, wysokiej jakości graficznie, poligraficznie i edytorsko - wedle naszego rozeznania i na podstawie naszych doświadczeń nie poznaliśmy "bezpłatnych sposobów" na uzyskanie tych efektów. Nasze minimalne szacunki wskazują na kwotę ok. 5000 za tomik (dodając prowizję za obsługę akcji wynosi to ok. 5500 - kwota, jaką chcemy zebrać).

Zresztą wystarczy nas sprawdzić:

http://fundacja-karpowicz.org/category/wydawnictwa/

Się poleca!

16 marca 2014, 20:39:40
Yyyy... Właśnie zobaczyłem, że marzycie o zebraniu 5500 PLN. To jest wasz kosztorys za druk, redakcję, skład, promocję i wynagrodzenie? Ambitnie. Luksusowo wręcz. To jeszcze raz życzę powodzenia, Grzesiek, bo może się wam cholernie przydać...

16 marca 2014, 20:40:07
a misie z Tobą, Arkadiuszu w ogóle nie chce gadać, jak czytam te Twoje komunalne komcie. Komcie "znawcy sztuki", który sam ludzi czeską lipą o sianokosach dokarmia. null czucia. disco polo już przebrzmiało i nie jest symptomatyczne dla ustroju, w którym żyjemy.

16 marca 2014, 20:43:07
Coś Ci się kasiu rączki roztelepały przy klawiaturce. A gadać, faktycznie, nie mielibyśmy jak i o czym (wnoszę po powyższym). Pozostawiam Cię z Twoją wiarą w wolny rynek i dobrym samopoczuciem. Miłej niedzieli, poetko.

16 marca 2014, 20:46:37
Heh, no to jest właśnie ten minimal, o który nam chodzi (wkład własny przerasta kwotę, którą zbieramy, a chodzi nam o zebranie minimalu, za który będziemy to w stanie wydrukować).

Tak czy siak parę tekstów Janickiego na zachętę:

http://fundacja-karpowicz.org/piotr-janicki-wiersze-1/

http://fundacja-karpowicz.org/piotr-janicki-wiersze-2/

Pozdry,
g.

16 marca 2014, 20:48:16
Jak już walczyć to nie o minimum minimum, tylko o jakąś solidną normę. Moim zdaniem rozsądne podejście. Obyście przetarli szlaki.

16 marca 2014, 20:57:18
Dokładnie, zero płaszczyzny wspólnej w korelacji z osobą, która w konfrontacji ze swoim bezargumenciem zwraca się do rozmówcy, którego notabene sam zaczepił - małą literą w zaimku osobowym. Mocarne, naprawdę. Niskie. Bez odbioru - mam nadzieję.

16 marca 2014, 20:57:19
Oball coś mocarnego, misys Ballou, bo nadal Tobą telepie. Literóweczki się zdarzają, nie jest to ani niskie, ani mocarne, lecz po prostu ludzkie. Nadzieje natomiast mamy symetryczne.

16 marca 2014, 21:04:41
na "czeźwo" w ogóle nie miałbyś zaszczytu, tak że doceń poświęcenie, bo nie dbam osię, nie dygaj mitu :)

16 marca 2014, 21:09:38
Doceniam. Już tatuuję sobie Twojego nicka na biodrze.

16 marca 2014, 21:11:38
a możesz i niżej. i tak wisi :D!
<mito>

16 marca 2014, 21:14:52
@ Ludwik... - proszę wierzyć, wiemy, ile wynoszą koszty wydania książki poetyckiej na tzw. poziomie, ale dlatego gwarantujemy wkład własny, bo po prostu chcemy wydać Janickiego. Ten eksperymencik ma za zadanie sprawdzić, czy znalezienie środków na minimal jest możliwe. Trzymcie się.

16 marca 2014, 21:16:19
wierzę, kibicuję

16 marca 2014, 21:23:18
świetny pomysł :)

16 marca 2014, 21:40:04
Myślę że dobry pomysł, już sprawdzony w innych dziedzinach, np. w muzyce, więc dlaczego nie w poezji - rynek jest trudny, dotacje przyznawane kapryśnie, nie widzę w tym żadnej ujmy. Deal jest uczciwy, kto zaufa, ten dostaje, jak pomysł nie chwyci, zwrot kosztów, nikt na tym nie traci. Mam pytanie jednak, czy linkowane wiersze pochodzą właśnie z książki? Jeśli tak, to spoko, jeśli nie, jednak przydałaby się jakaś zajawka/trailer, coby nie było "na gębę", jak sugeruje jeden z przedmóców.

17 marca 2014, 17:44:18
Dobra akcja, a Janicki ma dużo klawych kawałków, więc wszystko się jakby ładnie konfiguruje.

17 marca 2014, 18:44:48
Kibicuję! Ciekaw jestem, czy zbierzecie. Dorzucę swoje trzy grosze. Może niech każdy z nas, kto przeczyta ten wątek, niech kupi sobie tomik Janickiego. Nie jest to jałmużna, jest to inny model dystrybucji książek. Za 25 złotych masz tomik.

17 marca 2014, 22:56:21
Ale teraz to już przesadzasz, młody człowieku.

17 marca 2014, 23:12:02
Więcej takich.

18 marca 2014, 07:35:24
Aha, bardzo szkoda, że nie ma pola na uwagi. W szczególności ja bym w uwagach umieścił bardzo chętnie uwagę, że nie mam ochoty być wymieniany w podziękowaniach (bez obrazy, po prostu nie lubię się wyświetlać na publicznych listach).

18 marca 2014, 07:43:26
@ Jakub Sajkowski - wiersze wchodzą w skład tomiku;
@ Alx... - jest opcja wsparcia bezinteresownego, beż żadnego lizusowania ;)

Po kilku dniach sytuacja zrzutkowa przedstawia się nie najgorzej, zobaczymy, jak to się potoczy, ale na razie wyniki są raczej optymistyczne. Tak czy siak będziemy wdzięczni za udostępnienie tego info wśród znajomków.
Wyrazy uznania,
g.

18 marca 2014, 14:45:35
Nie zauważyłem na tej stronie takiej opcji. Gdzie mam szukać?

18 marca 2014, 16:34:28
Popieram :)

18 marca 2014, 20:31:11
@Alx... - ta opcja pojawia się po kliknięciu "Wesprzyj projekt", pierwsza z góry, "Dzięki, chcę tylko wesprzeć projekt!".

18 marca 2014, 21:34:46
Aha, jakoś nie skumałem, że można dać więcej niż 1 zł. A czy możecie mnie przerzucić do tej kategorii?

18 marca 2014, 21:53:26
Myślę, że można wspierać parę razy ;) Przerzucić nie możemy, obsługuje to zewnętrzny operator.

18 marca 2014, 23:22:24
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się